Nová kapitola ve vztazích křesťanů a židů

Vychází šestý díl magazínu ICEJ Obrazy z Jeruzaléma

V novém dílu magazínu ICEJ přinášíme unikátní svědectví o spolupráci křesťanů s jednou z nejvýznamnějších izraelských institucí – památníkem obětí holocaustu Jad Va-šem. Holocaust znamená nejen přelomovou událost v dějinách židovského národa, ale také závazek nezapomenout a vzdělávat další generace. ICEJ je oficiálním křesťanským partnerem této instituce, což je vzhledem k historii vztahů mezi křesťany a židy možno označit za opravdový průlom a velkou výsadu. Po dlouhých staletích šíření protižidovských předsudků dnes stojí obě komunity bok po boku v boji proti antisemitismu a za zachování společných hodnot, které vycházejí z biblického dědictví.

Na počátku vás vezmeme do Izraele a ukážeme, jak to vypadá, když se celý národ na dvě minuty zastaví, aby si připomenul oběti šoa. Následuje rozhovor s ředitelkou křesťanského oddělení Sarou Granitzou a výzva křesťanům od nového ředitele Jad Va-šem Danyho Dajana.  

V novém díle nechybí aktuální informace o pomoci Židům na Ukrajině a také pozvánka na oslavu Svátku stánků.

Nejnovější díl najdete zde:

https://youtu.be/D-dq1aoPQbI

Video magazín Obrazy z Jeruzaléma vzniká ve spolupráci české a slovenské kanceláře Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém s použitím originálních materiálů z centrály ICEJ v Izraeli. Všechny díly najdete na YouTube kanálu ICEJ CZ, k jehož odběru vás zveme:

https://www.youtube.com/user/icejczech

Přáli bychom si, aby se pro vás tento půlhodinový magazín stal příležitostí zastavit se v dnešní uspěchané době a nechat se inspirovat obsahem, který jinde nenajdete. Udělejte si čas a podívejte se s námi do Izraele.

Náš tým pracuje ve svém volném čase bez nároku na odměnu. Pokud naši práci budete chtít podpořit zpětnou vazbou nebo finančním přispěním, obraťte se na kancelář ICEJ prostřednictvím e-mailu: info@icej.cz

Projekty ICEJ můžete podpořit zde:

V České republice:

https://icej.cz/clanek/68/

Na Slovensku:

https://www.postopachhrdinov.sk/podporit/ 

https://www.icej.sk/icej-aid/