Žid a Arab zpívají společně o míru

Vychází pátý díl magazínu ICEJ Obrazy z Jeruzaléma

V tomto dílu se věnujeme jednomu z nejsilnějších fenoménů poslední doby, o kterém se přitom téměř nemáte šanci dozvědět, pokud v Izraeli nežijete: mezi Židy a Araby se něco mění. Několik arabských zemí se rozhodlo uzavřít s Izraelem mír, což lze považovat za opravdový průlom v letitém konfliktu na Blízkém východě. Ale ještě důležitější je, že Bůh mění lidská srdce. Arabský pastor z Nazareta Saleem Shalash v tomto pořadu vypráví, jak se stalo, že jeho vztah k Židům prošel radikální proměnou od nenávisti k lásce. A není sám: v poslední době přibývá Židů a Arabů, kteří nacházejí k sobě cestu. Ilustruje to i hudební klip, v němž společně zpívají píseň o Božím míru v hebrejštině a v arabštině zpěváci Shilo Ben Hod a Nizar Francis.

Dále přinášíme krátké ohlédnutí za činností ICEJ v minulém roce včetně pozdravu izraelského premiéra Naftali Bennetta a reportáže z kibucu Jad Mordechaj, kde byl z příspěvků českých křesťanů rekonstruován komunitní protiraketový kryt. A zařadili jsme aktuálně také klip a informace o naléhavé pomoci, kterou ICEJ poskytuje uprchlíkům z Ukrajiny.

Děkujeme všem, kteří už naši práci podpořili, a zveme vás, abyste se zapojili prakticky účastí na letošních projektech Kulturou proti antisemitismu a Vrba Wetzler Memoriál nebo příspěvkem na naši činnost.

Nejnovější díl najdete zde:

https://youtu.be/rrSCK_5LV2o

Video magazín Obrazy z Jeruzaléma vzniká ve spolupráci české a slovenské kanceláře Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém s použitím originálních materiálů z centrály ICEJ v Izraeli. Všechny díly najdete na YouTube kanálu ICEJ CZ, k jehož odběru vás zveme:

https://www.youtube.com/user/icejczech

Přáli bychom si, aby se pro vás tento půlhodinový magazín stal příležitostí zastavit se v dnešní uspěchané době a nechat se inspirovat obsahem, který jinde nenajdete. Udělejte si čas a podívejte se s námi do Izraele.

Náš tým pracuje ve svém volném čase bez nároku na odměnu. Pokud naši práci budete chtít podpořit zpětnou vazbou nebo finančním přispěním, obraťte se na kancelář ICEJ prostřednictvím e-mailu: info@icej.cz

Projekty ICEJ můžete podpořit zde:

V České republice:

https://icej.cz/clanek/68/

Na Slovensku:

https://www.postopachhrdinov.sk/podporit/ 

https://www.icej.sk/icej-aid/