Se mnou z Libanonu, nevěsto má, půjdeš

Vychází osmý díl magazínu ICEJ Obrazy z Jeruzaléma

Libanon má v Bibli pozitivní obraz. Týrský král Chíram, přítel Davidův, dodával Šalomounovi dřevo na stavbu chrámu. Verš v titulku je z Písně písní 4:8 a ilustruje Šalomounův vztah k sousední severní zemi. Možná vás překvapí, že navzdory dnešní společenské a hospodářské krizi žijí v Libanonu křesťané, kteří z těchto veršů čerpají naději. Jejich vize je, že novozákonní nevěsta přijde z Libanonu, a to určuje jejich postoj k Izraeli. Zní to jako pohádka?

Přijeďte v únoru do Českého Těšína, kde budete svědky toho, jak věřící z Izraele a z Libanonu slouží společně a klanějí se Hospodinu, Bohu Izraele, v duchu a v pravdě. Pozvánka na druhý ročník konference Connection ve dnech 16. – 18. 2. 2023 je hlavním tématem nového dílu magazínu ICEJ. Představíme hlavní hosty, biblického učitele Petera Tsukahiru a Šílo ben Hoda, který spolu s manželkou a bratrem Hasanem povede chvály. Nechybí nová píseň Šílovy skupiny Solu Israel, přehled aktivit ICEJ za uplynulý rok a první díl nového seriálu, v němž představujeme křesťanské osobnosti, které už před staletími očekávaly obnovu Izraele v jeho dávné vlasti.

Registrace na konferenci je otevřena online zde: on.icej.org/Connection2023

Další informace: www.icej.cz/lang_cs/connection/

Osmý díl magazínu najdete na YouTube zde:

https://youtu.be/pRLXmXnVnF0

Video magazín Obrazy z Jeruzaléma vzniká ve spolupráci české a slovenské kanceláře Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém s použitím originálních materiálů z centrály ICEJ v Izraeli. Všechny díly najdete na YouTube kanálu ICEJ CZ, k jehož odběru vás zveme:

https://www.youtube.com/user/icejczech

Přáli bychom si, aby se pro vás tento půlhodinový magazín stal příležitostí zastavit se v dnešní uspěchané době a nechat se inspirovat obsahem, který jinde nenajdete. Udělejte si čas a podívejte se s námi do Izraele.

Náš tým pracuje ve svém volném čase bez nároku na odměnu. Pokud naši práci budete chtít podpořit zpětnou vazbou nebo finančním přispěním, obraťte se na kancelář ICEJ prostřednictvím e-mailu: info@icej.cz

Projekty ICEJ můžete podpořit zde:

V České republice:

https://icej.cz/clanek/68/

Na Slovensku:

https://www.postopachhrdinov.sk/podporit/ 

https://www.icej.sk/icej-aid/