Novinky z Memoriálu Vrby a Wetzlera

Náš organizační tým stejně jako vy pečlivě sleduje vývoj pandemické situace v Česku, na Slovensku a v Polsku. Pořád přemýšlíme, co můžeme udělat pro to, aby dobře nastartovaná tradice pochodu z Osvětimi do Žiliny po stopách hrdinů Vrby a Wetzlera dál pokračovala i v současných podmínkách.

K dnešnímu dni se nám jeví jako nerealistické vrátit se k organizování velkého pochodu s doprovodnými službami a společným ubytováním v horských chatách. Je ale možné, že jednotlivcům a malým skupinám bude umožněno trasu samostatně projít. Rádi jim v takovém případě poskytneme veškeré informace o trase, významných bodech a možnostech ubytování. Je jedním z cílů projektu Vrba-Wetzler Memoriál, aby pochod mohl absolvovat kdokoliv a kdykoliv.

Pro letošní rok zatím plánujeme v sobotu 7. 8. 2021 odhalení první informační tabule ve Skalitém a poté ve spolupráci se Stanicí setkání v Žilině v Neologické synagoze se zajímavým kulturním programem. Sledujte naše stránky, informace budeme upřesňovat.

Dále od ledna provozujeme jednou měsíčně Online Hovory Vrba-Wetzler Memoriálu. Konají se vždy poslední čtvrtek v měsíci a můžete je (i ze záznamu) sledovat na Facebooku www.facebook.com/vrbawetzler .

Nejbližší téma je: Současné tváře extremismu

Tomáš Rafa: Filmár, vizuálny umelec a fotograf študoval na Akadémii umení v Banskej Bystrici a na Akadémii výtvarných umení vo Varšave. Od roku 2009 dokumentuje rastúci nacionalizmus a ultrapravicové skupiny v priestore Vyšehradskej štvorky (časozberný projekt New Nationalism in the Heart of Europe/ Nový nacionalizmus v srdci Európy)

Klára Jurštáková študovala psychológiu na University of St Andrews v Škótsku a na University of California v Los Angeles (UCLA). Teraz robí doktorát v oblasti sociálnej psychológie na Canterbury Christ Church.

Bude se vysílat ve čtvrtek 24. června ve 20:00 hodin.

Tým ICEJ