Svět na křižovatce

Globální pandemie Covid-19 otřásá celou planetou už dva roky. Zažíváme dramatické změny a dá se bez nadsázky říci, že celý svět se ocitá na křižovatce.

Tato nová doba vyžaduje, abychom uprostřed zmatku dokázali rozpoznat Boží hlas a vedení. Nabízíme vám příležitost setkat se s významnými osobnostmi z Izraele i ze světa, kteří budou nad těmito tématy uvažovat. Přinesou také povzbuzující svědectví o tom, jak Bůh v tomto čase v různých zemích jedná.

V živých vstupech si s námi v Jad Va-šem připomenete památku obětí šoa, setkáte se s poslanci Knesetu, navštívíte ohrožené komunity na severu Izraele a poznáte arabské křesťany v Nazaretu.

Uslyšíte z první ruky o fascinující proměně Blízkého východu a obnově Izraele. Na křižovatce se ocitá celá církev i modlitební hnutí, stejně jako vedení států. To vše bude tématem seminářů, které jsou jako předtočené pořady součástí nabídky.

V této složité době je důležité pamatovat na to, že Bůh není nijak omezen. Pro letošní setkání jsme se inspirovali veršem z proroka Izaiáše: Na vlastní oči uzříš svého učitele a na vlastní uši uslyšíš za sebou slovo: „To je ta cesta, jděte po ní, ať budete chtít doprava nebo doleva.“ (Iz 30:21)

Obsah

Po čtyři týdny od 24. 1. 2022 se můžete těšit na tyto pořady:

Každé pondělí od 17 hodin SEČ mezinárodní modlitební setkání s prezidentem ICEJ Jürgenem Bühlerem (v angličtině)

Každé úterý od 13 hodin SEČ přímý přenos z různých míst v Izraeli, jehož se můžete aktivně zúčastnit a komunikovat s aktéry (tlumočeno do češtiny/slovenštiny):

25. 1. Jad Va-šem: položení věnců na paměť obětí šoa a rozhovor s novým předsedou Jad Va-šem

1. 2. Návštěva v komunitě Misgav Av na severu a rozhovor o bezpečnostní situaci s důstojníkem IDF

8. 2. Návštěva v Knessetu a rozhovor s poslanci izraelského parlamentu

15. 2. Návštěva v Nazaretu a rozhovor s arabskými pastory o situaci v regionu

Každý čtvrtek od 15 hodin webinář s možností klást dotazy prezentujícím (tlumočeno do češtiny/slovenštiny)

27. 1. Diskuse s odborníky na mezinárodní právo o právní válce proti židovskému státu

3. 2. Rozhovor s majorem izraelské armády Eliottem Chodoffem o bezpečnostní situaci

10. 2. Rozhovor s Bradem Youngem, autorem nového překladu Nového zákona, který zohledňuje hebrejské vlivy

17. 2. Vedení ICEJ prezentuje knihu Donalda Lewise „Stručné dějiny křesťanského sionismu“

Každý čtvrtek od 19 hodin předtočený hodinový program na téma „Svět na křižovatce“ zahrnující poselství z Izraele a z národů, hebrejské chvály a rozhovory s místními židovskými a arabskými věřícími (tlumočeno do češtiny/slovenštiny)

Každý týden bude navíc zveřejněno několik předem nahraných seminářů od předních světových autorů, kteří přinášejí poselství pro dnešní dobu. Jsou mezi nimi např. Mike Bickle (USA), Angus Buchan (Jižní Afrika), Shakar Kallianpur (Indie), Mosy Madugba (Nigérie), Fabian Grech (Irák), Ingolf Ellssel (Německo), Calev Myers (Izrael), Rene Terra Nova (Brazílie) a další.

 

Cena za celý program, který můžete sledovat až do 17. května 2022, je 500 Kč.

Připojte se k nám.

Registrovat se můžete zde: on.icej.org/envision2022-cz